Case study

Opinia klienta

Tomas Renner Jones

Tomas Renner Jones
CEO
Webvitamin

Dotcom River rozwija dla Webvitamin GmbH aplikację Social Media Suite Update-Buddy. Oprogramowanie zostało zaprojektowane jako wtyczka do WordPress’a (SocialHUB) i wykorzystuje API sieci społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, do harmonogramowego publikowania treści targetowanej do wybranych odbiorców, monitorowania działań w zakresie profili społecznościowych oraz pobierania statystyk dla celów sprawozdawczości.

Dotcom River prezentuje wiedzę ekspercką w zakresie Facebook API i ze swoimi utalentowanymi programistami zawsze dostarcza doskonałe oprogramowanie. Dlatego także w przyszłości, w szczególności przy bardziej skomplikowanych projektach, będziemy sięgać po ich usługi.

Facebook & Twitter SocialHUB

Facebook & Twitter SocialHUB

SocialHUB to specjalistyczna wtyczka dla Wordpress'a służąca do zarządzania działaniami PR na serwisach społecznościowych.

Specyficzne cechy usługi

Celem aplikacji SocialHUB jest umożliwienie równoczesnego zarządzania wieloma kontami na Facebook'u i Twitterze. Dzięki aplikacji można przeglądać wiele fanpage'y na raz i edytować na nich wpisy. Możliwe jest pisanie postów na wielu kontach równocześnie i posty te mogą być również wczytane z pliku CSV. Posty mogą mieć zaprogramowaną godzinę publikacji oraz okeślony język i kraj odbiorców. Ponadto aplikacja monitoruje wybrane kanały RSS i importuje pojawiające się na nich wiadomości w celu natychmiastowego lub opóźnionego opublikowania ich na wybranym fanpage'u lub profilu Twitter.

Wtyczka SocialHUB jest wyposażona w szereg funkcji analitycznych. Rejestruje ona więc aktywność użytkowników, w tym w szczególności polubienia (Like) i umożliwia przeglądanie statystyk oraz generowanie raportów uwzględniających wiek, płeć, miejsce zamieszkania, język i narodowość.

Projekt funkcjonalny i graficzny

Projekt funkcjonalny i graficzny został dopasowany do standardów i stylu typowych dla backend'u Wordpress'a.

Facebook & Twitter SocialHUB screen

Rozwiązania techniczne

Zgodnie z życzeniem niemieckiego klienta, aplikacja musiała być zintegrowana z serwisem działającym na silniku Wordpress'a, dlatego została wykonana zgodnie z wytycznymi dla wtyczek tego CMS'a. Wtyczka korzysta z Facebook API oraz Twitter API i będzie rozszerzona o komunikację z Google Plus po udostępnieniu API tego systemu.

Chcesz usprawnić działania marketingowe Twojej firmy?

Skorzystaj z dedykowanej aplikacji na Facebook, Twitter
lub Google Plus

Tworzymy na zlecenie aplikacje zintegrowane z najpopularniejszymi kanałami społecznościowymi:

  • Aplikacje konkursowe zwiększające liczbę fanów oraz ich interakcję, np. poprzez polecanie znajomym – promują markę w sieci w sposób wirusowy (Viral Marketing).
  • Aplikacje pod loterie z nagrodami, czy też akcje rozdawnicze (Giveaway) – wciąż popularne i cieszące się dużą sympatią internautów metody reklamy produktów i usług.
  • Gry lub quizy na Facebook – Twoja własna gra społecznościowa może w błyskawicznym tempie zdobyć serca i lojalność klientów, a także znacząco wyróżnić Twoją markę na rynku.
  • Aplikacje do zarządzania działaniami w mediach społecznościowych – jeden panel dający pogląd na wszystkie profile i strony, generujący statystyki i ułatwiający publikację postów na kilku fan page'ach na raz to coraz częstszy niezbędnik specjalistów ds. social media.
  • Aplikacje mobilne na Android i iOS – od prostych aplikacji konkursowych po zaawansowane rozwiązania biznesowe i programy lojalnościowe – targetuj w grupę ponad 300 milionów aktywnych użytkowników aplikacji mobilnych Facebooka.

Wybrani klienci Dotcom River